Чланови Атлетског клуба “Cross” протеклог викенда освојили седам медаља

Kolubara

На Првенству Републике Српске које је одржано у Бања Луци једни од најуспјешнијих такмичара били су Ђорђе Симикић 1. мјесто и Дајана Мијатовић 2. мјесто.

Ђорђе Симикић у дисциплини Кугла заузео је 1. мјесто са баченим хитцем 8.17 метара док је Дајана Мијатовић заузела 2. мјесто у спринту на 60 метара. Бронзане медаље освојили су Сара Лазаревић на 400 метара, Огњен Симикић спринт 60 метара а штафету 4×400 метара Ајла Крајиновић, Теа Кнебл, Милица Миљанић и Сара Лазарецић.

Сљедећег дана, у организацији АК “Срем”, на градском атлетском стадиону у Сремској Митровици одржан је осми по реду „Летњи митинг пријатељства“. Учествовало је 520 такмичара из 42 клуба. Конкуренција је била јака а организација, по ријечима учесника, одлична.

Тренер АК „Cross“-а проф. Давор Тодоровић повео је 18. такмичара. „Конкуренција је као и сваке године јака. Били смо на домак медаље али нисмо имали среће. Наши атлетичари су и овај пут осјетили предност стазе коју ми још увијек  немамо“ каже Тодоровић.

„Захваљујемо се организатору и надамо се да на сљедећем митингу будемо имали више спортске среће“, истиче Тодоровић.

Редакција ОбјективМедиа честита атлетичарима на освојеним медаљама.