Шпановићева трећа у Берлину на ИСТАФ митингу

KOLUBARA Brčko

Најбоља српска атлетичарка Ивана Шпановић заузела је треће место у скоку у даљ на митингу ИСТАФ у Берлину.

Шпановићева је забележила први наступ након повреде Ахилове тетиве прошлог августа пред финале Европског првенства управо у Берлину.

На старту зимске сезоне остварила је резултат 6,65 метара и заузела треће место.

Победница је била домаћа такмичарка Малаика Михаибо са 6,99 метара, а друга је била Украјинка Марина Бек-Романчук са 6,73.

Ивани митинг ИСТАФ у Берлину служи у склопу припрема за дворанско Европско првенство у Глазгову које се одржава од првог до трећег марта, где ће бранити злато освојено у Београду.

Такмичење у Берлину било је значајно за српску атлетику и због наступа младе Милице Гардашевић (20 година), освајачице златне медаље на Европском првенству 2017. за старије јуниоре.

Милица је имала најбољи скок у четвртој серији – 6,37 и тим резултатом је освојила шесту позицију, која ће је сигурно мотивисати за даљи напредак у овој години.