Десет медаља за атлетски клуб „Cross“ Брчко са Првенства Републике Српске

Kolubara

На посљедњем првенству Републике Српске за старије пионире у овој години, одржаном на стадиону „Борац“ – Бања Лука, екипа атлетског клуба „CROSS“ освојила је 10 медаља. Двије златне, пет сребрених, три бронзане.

Златом су се окитиле Кристина Тркуља у дисциплини бацање копља и Милица Миљанић у брзом трчању.

Освајачи сребрених медаља су Дајана Мијатовић – спринт на 100м и Нађа Стјепановић – брзо ходање. У дисциплини скок у даљ и спринт 100м наступио је Данис Авдагић који је заузео у обе дисциплине два друга мјеста као и Ђорђе Симикић који је сребро освојио у бацању кугле.

Треће, али не много мање важно мјесто и бронзану медаљу освојили су Владимир Малеш у трчању на 1500м, Сара Суботић у трчању на 100м са препонама док је Никола Станић у истој дисциплини у мушкој конкуренцији такође освојио бронзу.

Остали такмичари АК „CROSS“ који су наступили на овом такмичењу такође су остварили запажене резултате те и њих треба да споменемо, а то су: Марија Тркуља, Теодора Богићевић, Ивана Блажић, Данијела Перић.

Освајачима медаља управа клуба и Објектив Медиа честита на успјеху и читавој екипи на борбености.