Deset medalja za atletski klub “Cross” Brčko sa Prvenstva Republike Srpske

KOLUBARA Brčko

Na posljednjem prvenstvu Republike Srpske za starije pionire u ovoj godini, održanom na stadionu “Borac” – Banja Luka, ekipa atletskog kluba “CROSS” osvojila je 10 medalja. Dvije zlatne, pet srebrenih, tri bronzane.

Zlatom su se okitile Kristina Trkulja u disciplini bacanje koplja i Milica Miljanić u brzom trčanju.

Osvajači srebrenih medalja su Dajana Mijatović – sprint na 100m i Nađa Stjepanović – brzo hodanje. U disciplini skok u dalj i sprint 100m nastupio je Danis Avdagić koji je zauzeo u obe discipline dva druga mjesta kao i Đorđe Simikić koji je srebro osvojio u bacanju kugle.

Treće, ali ne mnogo manje važno mjesto i bronzanu medalju osvojili su Vladimir Maleš u trčanju na 1500m, Sara Subotić u trčanju na 100m sa preponama dok je Nikola Stanić u istoj disciplini u muškoj konkurenciji takođe osvojio bronzu.

Ostali takmičari AK “CROSS” koji su nastupili na ovom takmičenju takođe su ostvarili zapažene rezultate te i njih treba da spomenemo, a to su: Marija Trkulja, Teodora Bogićević, Ivana Blažić, Danijela Perić.

Osvajačima medalja uprava kluba i Objektiv Media čestita na uspjehu i čitavoj ekipi na borbenosti.