Три медаље са првенства Републике Српске у кросу за Атлетски клуб “CROSS”

Kolubara

Атлетски Клуб “CROSS” је наступио на појединачном првенству Републике Српске у крос трчању. Домаћин крос првенства РС које се одржало на Ергели “Вучијак” је АК САН Прњавор гдје је угостио 13 клубова са 113 такмичара .

У овом такмичењу наши шампиони су наступили у свим категоријама. У категорији цицибанки: Сара Томић освојила је 3. мјесто у трчању на 600м. Затим категорија млађих пионира у трчању на 2000м освајачи медаља су Бењамин Топчагић, освојено 2. мјесто као и његов колега из клуба је освојио 3. мјесто у истој дисциплини Николај Станић.

Остали наши такмичари који су се врлодобро показали али су били близу медаље.

600м – Амар Терзић, Фејсал Бричић, Владимир Ђорђић, Огњен Лазаревић.
1000м – Марија Тркуља, Јелена Ђурић, Нађа Стјепановић.
3000м – Милка Којић.
4000м – Армин Беговић, Данис Авдић.

У наставку резултати 27. Појединачног Првенства Републике Српске у кросу…

КЛУБОВИ УЧЕСНИЦИ:
Такмичара:
1. АКАДЕМАЦ – Бијељина ( 4 )
2. БАЊА ЛУКА – Бања Лука ( 12 )
3. БОРАЦ – Бања Лука ( 2 )
4. ВЛАСЕНИЦА – Власеница ( 4 )
5. ДОБОЈ – Добој ( 4 )
6. КОЗАРСКА ДУБИЦА – Коз. Дубица ( 12 )
7. “CROSS” – Брчко ( 15 )
8. МАРАТОН – Брчко ( 4 )
9. ПРИЈЕДОР – Приједор ( 5 )
10. ПРЊАВОР – Прњавор ( 24 )
11. САН – Прњавор ( 22 )
12. ТЕСЛИЋ Б.Б. – Теслић ( 3 )
13. ТРЕБИЊЕ – Требиње ( 2 )
113
ПОБЕДНИЦИ ПО КАТЕГОРИЈАМА
Цицибанке: 600 м
1. Мара Ножица (2010) – АК Требиње – Требиње
2. Јована Радуловић (2009) – АК Прњавор – Прњавор
3. Сара Томић (2009) – АК “CROSS” – Брчко
Цицибани: 600 м
1. Давид Мирковић (2011.) – АК Прњавор – Прњавор
2. Душан Вукотић (2010) – АК Власеница – Власеница
3. Филип Радуловић (2010) – АК Прњавор – Прњавор
Млађе пионирке: 1000 м
1. Теодора Милојевић (2008) – АК Сан – Прњавор
2. Ема Ковач (2008) – АК Академац – Бијељина
3. Сара Дешић (2007) – АК Приједор – Приједор
Старије пионирке: 1000 м
1. Анастасија Удовичић (2005) – АК Приједор – Приједор
2. Сара Томић (2005) – АК Требиње – Требиње
3. Катарина Чубрило (2005) – АК Прњавор – Прњавор
Млађи пионири: 2000 м
1. Гаврило Мајсторовић (2007) – АК Бања Лука – Бања Лука
2. Бењамин Топчагић (2007) – “CROSS” – Брчко
3. Николај Станић (2007) – “CROSS” – Брчко
Старији пионири: 2000 м
1. Никола Кутић (2005) – АК Бања Лука – Бања Лука
2. Кристијан Рољић (2006) – АК Бања Лука – Бања лука
3. Кристијан Марић (2005) – АК Сан – Прњавор
Млађе јуниорке: 3000 м
1. Теодора Чубриловић (2003) – АК Бања Лука – Бања Лука
2. Јована Иванковић (2004) – АК Прњавор – Прњавор
3. Јована Митровић (2004) – АК Сан – Прњавор
Старије јуниорке: 3000 м
1. Александра Рољић (2001) – АК Бања Лука – Бања Лука
2. Анастасија Вишт (2002) – АК Добој – Добој
3. Алдина Чајић (2003) – АК Прњавор – Прњавор
Млађи јуниори: 4000 м
1. Дамјан Грумић (2004) – АК Прњавор – Прњавор
2. Андреј Добраш (2003) – АК Борац – Бања Лука
3. Игор Лазић (2003) – АК Добој – Добој
Старији јуниори: 4000 м
1. Олег Галић (2002) – АК Бања Лука – Бања Лука
2. Керим Сарачевић (2001) – АК Власеница – Власеница
3. Јован Росић (2002) – АК Борац – Бања Лука
Сениорке: 4000 м
1. Јелена Гајић (1997) – АК Прњавор – Прњавор
2. Луција Кимани (1981) – АК Бања Лука – Бања Лука
3. Сњежана Писарић (1982) – АК Маратон – Брчко
Сениори: 8000 м
1. Никола Пејчић (1998) – АК Добој – Добој
2. Божидар Вујић (1996) – АК Маратон – Брчко
3. Никола Петровић (2000) – АК Прњавор – Прњавор
ОСВАЈАЧИ МЕДАЉА:
злато сребро бронза укупно
1. АК БАЊА ЛУКА – Бања Лука 5 2 0 7
2. АК ПРЊАВОР – Прњавор 3 2 4 9
3. АК ДОБОЈ – Добој 1 1 1 3
4. АК ТРЕБИЊЕ – Требиње 1 1 0 2
5. АК САН – Прњавор 1 0 2 3
6. АК ПРИЈЕДОР – Приједор 1 0 1 2
7. АК ВЛАСЕНИЦА – Власеница 0 2 0 2
8. АК “CROSS”- Брчко 0 1 2 3
9. АК БОРАЦ – Бања Лука 0 1 1 2
9. АК МАРАТОН – Брчко 0 1 1 2
11. АК АКАДЕМАЦ – Бијељина 0 1 0 1
12. АК ТЕСЛИЋ – Теслић 0 0 0 0
12. АК КОЗАРСКА ДУБИЦА -Дубица 0 0 0 0

Честитке такмичарима, а Атлетски клуб “CROSS” затвара сезону са отвореним такмичењима гдје ће ускоро угостити клубове из БиХ и РС па и региона на крос трчању у Брчко дистрикту.

MD MONTEL