НОВА ПОБЈЕДА ЛАВИЦА ЗА ПРВО МЈЕСТО НА ТАБЕЛИ

JP Putevi Brcko

Утакмицама деветог кола настављено је такмичење у Првој женској лиги Републике Српске (1.ЖЛРС) за сезону 2020-2021.

Кошаркашице брчанских Лавова су на гостујућем паркету у Бијељини, у дербију досадашњег дијела првенства, савладале домаћу екипу Будућност БН и у потпуности се реванширале за пораз у Брчком у првом дијелу сезоне.

Била је ово шеста узаступна, од укупно седам побједа ове сезоне. Коло прије краја регуларног дијела сезоне Лавице са укупно 16 освојених бодова заузимају прву позицију на табели са великим шансама да ту позицију задрже и до краја регуларног дијела првенства и почетка плејофа!

БУДУЋНОСТ БН – ЛАВОВИ 61:88 (18:26, 14:24, 12:18, 17:20)

Предвођене, незаустављивом Милицом Дабовић која је била и најефикаснија на овом мечу са 33 поена (24 поена, 5/9 тројке у првих 20 минута) Лавице су потпуно надиграле домаће кошаркашице и већ након 20 минута игре дошле до убједљиве резултатске предности (32:50).

У другом полувремену кошгетерски се пробудила и капитен петнаестогодишња Милица Ђокић, која је са три погођене тројке и 14 поена током другог полувремена била сјајна подршка Милици Дабовић.

Треба истаћи и сјајну партију млађе сестре Ђокић, тринаестогодишње Саре (11 поена, 7 скокова и 4 асистенције), која из утакмице у утакмицу показује да полако израста у једног од најважнијих играча екипе тренера Ближњаковића.

Стандардно добре партије пружиле су и Јелена Лазаревић (8 поена и 11 сковова) и Ива Каришик (10 поена и 9 скокова). На овом мечу још су наступиле: Марјана Тодоровић, Ана Ђокић, Ксениа Вукић, Амила Смајић, Адна Окић, Тамара Шаренац и Катарина Михајловић.

Играч утакмице свакако је била Милица Дабовић која је са укупно 33 поена, 11 асистенција, 4 скока и укупним индексом корисности 38, и другу утакмицу у низу показала да је огромно појачање за младу екипу Лавова.

Све оно што је било потребно младим Лавицама за додатни искорак, очигледно је дошло са једном од најбољих европских кошаркашица!

У наредном колу, које је уједно и посљедње коло регуларног дијела 1.ЖЛРС прије почетка плеј-офа, Лавице ће на домаћем паркету у Брчком дочекати посљедњепласирану екипу Слободе из Новог Града.

У случају побједе у овом мечу брчанске кошаркашице ће као првопласирана екипа ући у плеј-оф, а самим тим, имаће предност домаћег терена током читавог плеј-офа и борбе за титулу првака Републике Српске за сезону 2020-2021.